Jak jsem měnil SSD disk v notebooku za větší.

18.2.2017

Prošel jsem všechny možné i nemožné postupy na internetu a trochu s obavami jsem se pustil do výměny. Zvolil jsem nakonec standartní postup s Windows 10, tedy vytvoření bitové kopie systémového disku a bootovací CD s obnovením Windows.

SSD disk jsem mechanicky zdárně vyměnil a spustil notebook se zatajeným dechem. Bootování z cd proběhlo a na obrazovce jsem měl velké tlačítko „Obnovení disku z bitové kopie“. Heuréka, zajásal jsem. Že by to bylo tak jednoduché? Nebylo…

Obnovení z bitové kopie disku proběhlo, notebook slastně zachrochtal a plynule naběhl systém se vším co bylo na původním disku. Pyšně jsem se šel podívat na novou velikost mého systémového disku a ejhle, disk byl stejně velký jako ten starý. Sakra, kde je těch 128 GB navíc?

Začal jsem pátrat a zjistil že bitová kopie to nastaví 1:1, tak jak to bylo na původním disku a zbylé gigabajty prostě šoupne do nepřiřazeného svazku 🙁 Co teď s tím?

Správa partition ve Windows vám bohužel nepomůže protože se jednalo o disk C:/ tedy systémový. Spasení přišlo v podobě AOMEI Partition Assistant, který jsem si stáhl jako free verzi. Zde šlo jednoduše nepřiřazený svazek spojit se systémovým diskem C:/ a hotovo. Nyní s pocitem radosti nad dalším drobným životním vítězstvím předávám tento postup dále. Snad někomu pomůže.

Design Green Cat

Martin Herčík - Design Green Cat
Martin Herčík - Design Green Cat
Jugoslávských partyzánů 34
160 00 Praha 6
E-mail: info@design-green-cat.com
Tel.: +420 777 131325
IČO: 70334692